Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

ПРО ПРОЄКТ

18.11.2021

Стратегічна мета проєкту - розвиток у Святогірській громаді концепції «Доброго врядування», зокрема залучення мешканців громади до прийняття рішень, сприяння відкритості та підзвітності органів місцевої влади.

Завдання проєкту – налагодження дієвого діалогу між мешканцями та владою, підвищення рівня цифрової грамотності населення та якості надання адміністративних послуг, поширення можливостей в отриманні державних послуг онлайн. 

Проєкт включає два основних напрями:

  • впровадження вебплатформи з інструментами електронної демократії на сайт міської ради та
  • створення двох точок вільного доступу до відкритих даних та державних послуг онлайн в бібліотеках м.Святогірська та с.Богородичне.

НАПРЯМ I

Завдання команди - допомогти органам місцевого самоврядування, надавши їм готове технічне рішення та пакет проєктів місцевих нормативно-правових актів : «Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Святогірській міській раді», Положення «Про електронні консультації та опитування у Святогірській територіальній громаді».

 

Вебплатформа електронної демократії svyatogirsk.dosvit.org.ua має на меті  надати мешканцям легкий і зручний доступ до використання наступних інструментів електронної демократії: «Петиції», «Звернення», «Обговорення (Консультації)», «Опитування» та вкладку «Вакансії». 

Ці інструменти покликані налагодити взаємодію громадян та влади у вирішенні різноманітних соціально важливих проблем.  

 

Сервіс «Петиції» - дієвий інструмент розвитку місцевого самоврядування. Будь-яка ваша ідея може бути оформлена в електронну петицію, а петиція – підтримана іншими жителями вашої громади. Після того, як петиція набере необхідну кількість голосів у встановлений строк, її в обов'язковому порядку розглянуть відповідальні співробітники виконкому і, при можливості, ваша ініціатива буде реалізована. Інструмент «Петиції» допоможе донести вашу особисту чи колективну ідею у декілька кліків. Беріть участь у розвитку вашої громади!

 

Сервіс «Звернення» - прямий діалог з місцевою владою - не міф, а реальність. Вас цікавить яким чином розподілили бюджет, як отримати субсидію чи чому не працює світлофор на вашій вулиці? Або ж маєте ідею, що покращить вашу громаду? Інструмент «Звернення» допоможе донести ваш особистий чи колективний запит у декілька кліків. Чекайте на відповідь у строки, передбачені законом. Сервіс має інтерактивну карту звернень.

 

Сервіс «Обговорення (Консультації)» - надає органам місцевої влади можливість залучати пропозиції мешканців щодо питань розвитку міст та громад, організовувати обговорення проєктів документів перед їх розглядом та схваленням, проводити місцеві опитування в різних формах з метою вивчення думки активної частини мешканців міст.

 

Сервіс «Опитування» - виявлення громадської думки з питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Електронне опитування може мати як просту форму (певна кількості питань із закритим переліком варіантів відповідей, опитувальник з одним варіантом відповіді, з декількома варіантами відповіді) так і складну форму (опитувальник з можливістю редагуванням відповідей; з налаштуванням діапазону балів оцінки або рейтингування).

Вебплатформа електронної демократії svyatogirsk.dosvit.org.ua - це діалог з владою в онлайн-режимі - без довгих черг та зайвих паперів!

 

НАПРЯМ II

Нарешті, у Святогірській громаді розпочати процес  імплементації державної амбітної реформи з диджиталізації – «Дія.Цифрова держава» !  

Створення «Території цифрової доступності у Святогірській громаді» - це альтернатива для мешканців громади отримати державні послуги якісно, швидко, безбар'єрно, тобто онлайн. В межах проєкту підготовлено дві, технічно облаштовані локації (персональний комп’ютер, програмне забезпечення, багатофункціональний пристрій для друку та скану документів, маршрутизатор, меблі) та необхідних консультантів.

За допомогою набуття навичок цифрової грамотності, вільному володінню сучасними інструментами електронної демократії, безплатних консультацій з боку учасників групи проєкту мешканці громади зможуть поширити свою роль у демократичних процесах суспільства, а органи місцевого самоврядування удосконалити систему управління та надання адміністративних послуг, здобути додаткові ресурси та ефективніше використовувати наявні.

Налагодження сталого діалогу між владою та громадою зробить громаду більш відкритою, безпечною та конкурентоспроможною!

 

Цей вебсайт створено у межах проєкту «Створення території цифрової доступності у Святогірській громаді» реалізується ГС «Центр підтримки громадських ініціатив Святогірська» та Святогірською міською радою за організаційної підтримки ГО «Взаємодія-Плюс» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше